Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Beletrie > Poezie >

A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich

A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich

Cena produktu A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich není známa.

 

Popis produktu A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich: A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich A verš slova namlouvá Oldřich Mikulášek A verš slova namlouvá, Oldřich Mikulášek. Vychází ke 100. výročí narození básníka. Přináší výběr tvorby, fotografi... > více informací


A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich - popis

nahoru

A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich A verš slova namlouvá Oldřich Mikulášek A verš slova namlouvá, Oldřich Mikulášek. Vychází ke 100. výročí narození básníka. Přináší výběr tvorby, fotografie, korespondence, rozhovory, úvahy. Kniha vychází ke 100. výročí narození básníka Oldřicha Mikuláška (1910–1985). Vedle reprezentativního průřezu jeho celoživotní básnickou tvorbou přináší faksimile dobové korespondence, fotografie, eseje, studie, rozhovory i básníkovy vlastní úvahy o poezii. Velkým přínos představuje výběr z Mikuláškovy vzájemné korespondence s Josefem Čapkem, Jindřichem Chalupeckým, Františkem Halasem, Františkem Hrubínem, Vladimírem Holanem, Josefem Kainarem a Jaroslavem Seifertem, cenné jsou i původní vzpomínky Milana Kundery, Vladimíra Justla, Jana Trefulky i generačně mladších Miroslava Huptycha a Josefa Souchopa, ale i čerstvého devadesátníka Ludvíka Kundery. Zařazeny jsou též zásadní studie Jindřicha Chalupeckého, Jiřího Opelíka, Milana Uhdeho, Jiřího Trávníčka a Františka Schildbergera. Texty provázejí chronologicky uspořádané fotografie zachycující básníka od dětských let až do posledního období jeho života. Knihu uzavírá životopisný doslov Zdeňka Drahoše.

Výrobce Vakát

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Humor - beletrie nebo Ostatní beletrie, Citáty - beletrie, Horror, thrillery, lékařské thrillery.

Nejlevnější A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich akční ceny - Levné A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější A verš slova namlouvá: Mikulášek, Oldřich najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Poezie.